Menu: 

O nás

Biofarma Zelený Dvůr se nachází na okraji Prahy 9 - v Dolních Počernicích, kde pěstujeme biozeleninu a v jižních Čechách v osadě Cikar, kde chováme zvířata a pěstujeme obilí a brambory.

Působení naší firmy v této lokalitě začalo v roce 2004, kdy jsme na zahradu, celkem asi 1 ha, pořídili pár ovcí plemene Sufolk. Po roce přibylo pár jehňátek a stádečko se od té doby rozrostlo a přestěhovalo do jižních Čech. Na zahradě u nás pěstujeme klasickou kuchyňskou zeleninu, rajčata, papriky, bylinky, květiny, dyně a topinambury. Postupně jsme zmladili ovocný sad a vysadili několik dalších ovocných stromků a keřů. Již v historii zde byly vhodné podmínky pro pěstování vinné révy, takže se pyšníme malou cca 0,1 ha vinicí, kterou se budeme snažit dále rozšiřovat.Tyto produkty máme pouze pro vlastní spotřebu.

V roce 2004 jsme na naší farmě začali provádět první přípravy pro chov ovcí a skotu. První stádo čítalo kolem 30 kusů bahnic, 2 plemenných beranů masného plemene Suffolk, 10 ks jaloviček plemene Highland z Rokytnice v Jizerských horách a 1 ks plemenného býčka ze Šumavy. Jedná se o skotský náhorní skot, velice odolné původní plemeno, s vynikajícím masem připomínajícím zvěřinu.

V r.2009 v červnu jsme chov skotu rozšířili o 11 černých jalovic plemene Aberdeen Angus z Havlíčkova Brodu, ke kterým jsme pořídili i plemenného býčka Aberdeen Angus z Těšenova. S postupným narůstáním stád řešíme oplocení pastvin a přípravu zimovišť pro jednotlivá stáda.

Od roku 2007 jsme se s celou farmou přihlásili k ekologickému hospodaření (KEZ), postupně jsme začali zpracovávat námi vyprodukovaná zvířata a nabízíme je zájemcům z okoli naší farmy a z Prahy.

Od roku 2008 jsme také členem Svazu ProBio.